Yamaç Paraşütü Saat Kaçta Yapılmalı? sorusu ilk defa Yamaç Paraşütü deneyimleyecekler için çokça merak edilen bir konudur.

Hava şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilmekte olan Yamaç Paraşütü; en çok rüzgarın hızı ve yönüne göre planlanmaktadır. Günde ortalama 6-7 defa uçuş gerçekleştirmekte olan lisanslı pilotlarımız, sizlere güvenli ve keyifli bir uçuş deneyimi sunmaktadır.
Kalkış aşamasında, eğitmenlerimiz tarafından bir kask ve emniyet kemeri ile donatılacaksınız. Profesyonel ve deneyimli pilotlarımız tarafından, tüm ön hazırlıklar ve hava şartlarının kontrolü sağlandıktan sonra; uçuşa başlanmaktadır.
Uçuş deneyimi yaşayacak olan müşterilerimize giysi olarak; sağlam ayakkabılar ve mevsime bağlı olarak bir ceket önermekteyiz. Yüksek yerlerdeki rakımda sıcaklıklar farklı olmakla birlikte; saat kaç olursa olsun, hava daha serin olabilmektedir.

Yamaç paraşütü genellikle ilkbahar ve sonbahar arasında, açık ve yağmursuz havalarda sıklıkla tercih edilmekle birlikte; Yamaç Paraşütü Saat Kaçta Yapılmalı? sorusuna kesin ve doğru bir cevap bulunmamaktadır.
Gün içerisinde ortalama 6-7 defa gerçekleştirmekte olduğumuz uçuşlarımız; rüzgarın oranına göre belirlenmektedir. Örneğin kış mevsiminde yamaç paraşütü gerçekleştirilmez diye düşünebilirsiniz. Aksine, havanın soğuk olması yamaç paraşütü uçuşunu etkilememektedir. Yalnızca eğer hava yağışlı veya sert rüzgarlı (saatte 30km üzeri) ise, yağışın durmasını ve rüzgarın azalmasını bekleyip uçuşlarımıza devam etmekteyiz.

antalya'da yamaç paraşütü nerede yapılır

Yamaç Paraşütü Yapılan Yerler

Özellikle daha çok talep görmekte olan gün batımı uçuşları; hem rüzgarın en düşük olduğu; hem de en güzel manzaranın ortaya çıktığı saatler olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Mavi ve yeşilin buluştuğu dünyaca ünlü Alanya Kleopatra Plajı’na inişi gerçekleştirdiğimiz yamaç paraşütü uçuşlarımız; eşsiz gün batımı manzarası ile sıklıkla Alanya Yamaç Paraşütü için tercih edilmektedir.
Size en uygun olan saat dilimindeki uçuşlarımızı seçip rezervasyonunuzu gerçekleştirerek benzersiz bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Leave A Comment