Alanya Paragliding

King Paragliding Alanya

Paraşüt Kursu

Paraşüt Kursu

Paraşüt kursu; ekstrem spor seven, yepyeni deneyimler kazanmak isteyen kişileri; daha bilinçli, konforlu ve rahat bir paraşüt uçuşu deneyimi kazanabilmeleri için önceden hazırlamaktadır. Uçuş öncesinde, esnasında ve sonrasında gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığı paragliding kurslarında tüm bu süreçler dahilinde kişiler; mutlaka özel sağlık sigortası kapsamına alınmaktadır.
Başlangıç eğitimi, orta seviye eğitim, ileri seviye eğitim, pilot eğitimi, S.I.V (Acil durumlar) eğitimi, Termik/XC eğitimi, Paramotor eğitimi gibi farklı alanlara ve seviyelere yönelik paraşüt kursu türleri vardır.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatlar


Paragliding yani yamaç paraşütü kursunda ana amaç; kursiyere yamaçparaşüt sporunu tanıtmaktır. Teorik eğitimlerden sonra ilk önce alçak uçuşlarla, arkasından irtifa süzülüşleriyle ilerleme kaydetmektir. Kursiyeri yavaş yavaş irtifa uçuşlarına hazırlamak ve kursiyerin emniyet limitleri dahilinde uçmasını sağlamaktır. Kurs süresi, kursiyer sayısı ve meteorolojik koşullara bağlı olarak asgari 7 uçuş gün olarak belirlenmiştir. Eğitim kursunda her öğrenciye, 60-350 m yüksekliğindeki tepelerden minimum 7 uçuş yaptırılır. THK dahilinde Paraşüt eğitimleri ücretsizdir.

THK Paraşüt Kursu Ücretleri


Türk Hava Kurumu Sertifika Onaylı paraşüt eğitimleri P1, P2, P3, P4 ve P5 olmak üzere her seviyeye uygun şekilde düzenlenmekte ve verilmektedir. Teorik ve yazılı şekilde gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda öğrenciler aynı şekilde sınavlara tabii tutulmaktadır. Teorik sınavda GPS aracılığı ile uçuşlar kayıt altına alınmakta ve sonuçlar değerlendirilmektedir. Başarılı sonuçlar dahilinde sertifikalar öğrencilere teslim edilmektedir. THK yamaç paraşütü kursu, dünyada amatör ve sportif havacılık kurslarını ücretsiz olarak veren tek kurum olarak; yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlere bu hizmeti vermektedir.

Paraşüt Eğitimi Ne Kadar?

 

İlk olarak bulunduğunuz konumdan sizleri özel transfer araçlarımız ile alıp ofisimize transferimizi sağlamaktayız. Ardından check-in işlemleri ve özel sağlık sigorta poliçe işlemlerinizi özenle ve detaylı şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tüm hazırlıklar gerçekleştirildikten sonra 8-25 dakikalık uçuş süreçlerimiz başlamaktadır. Yeşilin ve mavinin buluştuğu benzersiz manzara eşliğinde dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’na iniş yaparak sonlandırdığımız Alanya Paragliding’de Hıdırellez Tepesi veya Yassı Tepe olmak üzere; dilediğiniz kalkış noktasına rezervasyonunuzu her şey dahil uygun fiyatlar ile gerçekleştirebilirsiniz!
Ayrıca uçuş sırasında pilotlarımız; profesyonel aksiyon kameraları ile unutulmaz anlarınızı ölümsüzleştirerek, sizlere bu keyifli deneyiminizden güzel anlar bırakacaktır. Çekilen fotoğraf ve videolarınızı ofisimizden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir